All for Joomla All for Webmasters

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z ekonomią. Organizatorem zawodów Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która już od 11 lat organizuje Olimpiadę Przedsiębiorczości - jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy o gospodarce. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem.

Zawody są trójstopniowe i składają się z:

  1. Eliminacji szkolnych (pierwszego stopnia), podczas których zawodnicy rozwiązują test wiedzy obejmujący zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” uzupełnionego o aktualne wydarzenia gospodarcze;
  2. Eliminacji okręgowych (drugiego stopnia), podczas których zawodnicy prowadzą wirtualne przedsiębiorstwo, zespołowo rywalizując w interaktywnej grze menadżerskiej (on-line);
  3. Eliminacji centralnych (trzeciego stopnia), podczas których w pierwszym etapie rozwiązują dziedzinowe testy wiedzy z zakresu zarządzania, finansów i marketingu, a następnie w drugim etapie konkurują w turnieju „1 z 30”.

Termin zgłaszania uczniów mija 11 października 2015 r. Więcej informacji na stronie internetowej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Back to top