All for Joomla All for Webmasters

Recenzja filmu

24 listopada 2015 w ramach zajęć Dyskusyjnego Klubu Filmowego obejrzeliśmy film pt. ,,Magiczne drzewo”, który został nakręcony w 2006 roku. Opowiada on o eurosieroctwie. Wyreżyserował go Andrzej Maleszka zainspirowany książką o tym samym tytule.

,,Magiczne drzewo” ma dość dobrą obsadę aktorską. Szczególnie podoba nam się gra Pani Hanny Śleszyńskiej – jej postać ma wpływ na decyzje bohaterów. Irytujące natomiast jest zachowanie jednego z dzieci, którego kwestia w zasadzie ogranicza się do słów: ,,czuję, że będą kłopoty”. W naszym odczuciu jest to sztuczne. Kostiumy bohaterów odzwierciedlają wygląd przeciętnych dzieci, lecz ciemny charakter został niepotrzebnie podkreślony zbędnymi elementami. Na produkcję filmu przeznaczono osiem milionów PLN, ale efekty specjalne nie zachwycają, ograniczają się do latającego krzesła i unoszącego się w powietrzu w ostatniej scenie domu.

Film ten to polska produkcja skierowana do młodzieży, lecz według nas lepiej trafia do młodszych odbiorców, którym fantastyczne zdarzenia mogą się bardziej podobać. Nasz Dyskusyjny Klub Filmowy przyznał 3 gwiazdki w skali od 1 do 6.

Uczestnicy DKF-u

Źródło obrazu: www.filmweb.pl

Back to top