Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Barbara Synowiecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Karolina Gębuś laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Julia Makuch laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Justyna Tutaj laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Agnieszka Jezierska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Aleksandra Tomaszewska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Karolina Makuch laureatka konkursu "Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
- Małgorzata Skibińska laureatka konkursu ogłoszonego w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł 2011”
- I miejsce Karolina Gębuś w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- I miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Krasomówczym „Moje hobby”
- I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim w kategorii plastycznej
- I miejsce Patrycja Nowak w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- I miejsce Piotr Kołodziejczyk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
- I miejsce Olga Potyralska w ogólnopolskim konkursie literackim na sztukę teatralną „Ja, Ty , My”
- I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie Graficznym "Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem"
- I miejsce dla Gimnazjum nr 12 w IV Powiatowym Turnieju Tańca Nowoczesnego
- III Krystian Rachwał miejsce w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
- II miejsce Michał Tokarski w V Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja
- II miejsce Piotr Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2012”
- II miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym konkursie inforamatycznym "Moja szkoła - Moja klasa"
- II miejsce Martyna Kos Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”
- II miejsce Błażej Radecki w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
- II miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Czesława Miłosza „Poetyckie Krajobrazy”
- II miejsce klasa 1a w Grze Miejskiej – Pomocna Dłoń 2011
- II miejsce Monika Cudak i Aleksandra Ludwin w I Konkursie Kulinarnym "Zdrowie na talerzu"
- III miejsce Krystian Majewski w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- III miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- III miejsce Adrianna Blachnicka w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Piękno poezji renesansowej”
- III miejsce Agata Kublicka w konkursie na wywiad prasowy "Częstochowianie - ciekaweosobowości, interesujące historie"
- Wyróżnienie Marcel Raksimowicz w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Magdalena Knapczyk w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Julia Biszczak w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Robert Mermer w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Anna Jeziorska w konkursie "Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
- Wyróżnienie Klaudyna Czajkowska w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
- Wyróżnienie Agnieszka Mermer w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- Wyróżnienie Piotr Kołodziejczyk w powiatowym konkursie ,,Najładniejsza Kartka Walentynkowa"
- Wyróżnienie Julia Ratka i Wiktoria Kielan w I Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
- Wyróżnienie Agata Kublicka w ogólnopolskim konkursie "Kresowe portrety"
- Wyróżnienie Michał Złotorowicz w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie "Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. 15-lecie uchwalenia ustawy zasadniczej"
- Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Turnieju Tańca Chearleader’s w Złotym Potoku
Osiągnięcia sportowe:
- IV miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Finale VIII Gimnazjady w Sportach Halowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego- Adama Matusiewicza w Katowicach
- I miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – chłopcy
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Zawody Rejonowe
- I miejsce indywidualnie Enilia Grajcar w I i II rundzie "Jurajskiej Ligi Rowerowej"
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej
- I miejsce dla Piotra Marcinkowskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 1000m
- I miejsce dla Jakuba Sterczewskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w skoku w dal
- I miejsce dla Justyny Suchańskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- I miejsce chłopców w Gimnazjalnym Turnieju Piłki Nożnej w Złotym Potoku
- II miejsce dla Tomasza Golińskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- II miejsce dla Ady Jońskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w pchnięciu kuli
- II miejsce dla Kingi Rubik w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- II miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m dziewcząt
- II miejsce chłopców i dziewcząt w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Rejonowych
- III miejsce Katarzyny Stachery (3d) w szachach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce chłopców w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce indywidualnie Adam Randek w II rundzie "Jurajskiej Ligi Rowerowej"
- III miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m chłopców
- III miejsce dziewcząt w dwuboju nowoczesnym w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół dziewczęta
- IV miejsce w IX Turnieju Piłki Siatkowej chłopców w TZN-ie
- V miejsce drużynowo chłopców w tenisie stołowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo chłopców w siatkówce Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo dziewcząt w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo w "Jurajskiej Lidze Rowerowej" dziewcząt i chłopców
- V miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół –chłopcy
- V miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – dziewczęta
- VII miejsce Gimnazjum nr 12 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – piłka nożna - chłopcy
Posted by Koba Anna Sty 18, 2012