All for Joomla All for Webmasters

W dniach 25.04.2016 do 29.04.2016 Gimnazjum nr 12 włączyło się jako szkoła partnerska do przedsięwzięcia „Być Wyjątkowym! Tydzień życia z niepełnosprawnością” organizowanym pod Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

25 kwietnia uczniowie klasy 2a naszej szkoły wraz z panią Barbarą Leś wzięli udział w happeningu miejskim mającym na celu zwrócenie uwagi mieszkańców naszego miasta na żyjące obok nas osoby z niepełnosprawnością.

Dnia 26 kwietnia uczniowie klasy 3a Samuel Jasik, Kacper Małasiewicz oraz Sebastian Garncarz pod opieką pani Katarzyny Mazurek mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat sportu oraz sprawnością fizyczną biorąc udział w Turnieju wiedzy sportowej „Być wyjątkowym kibicem” organizowanym w VIII LO Samorządowym. Uczniowie wzięli udział w różnorakich konkurencjach sportowych oraz mieli okazję zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych fizycznie m.in. pokonując tor przeszkód na wózku inwalidzkim, czy przemieszczając się z zawiązanymi oczami.

W środę 27 kwietnia uczennice Laura Janik (klasa 3a) oraz Joanna Nowak (klasa 2a) zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne występując w przeglądzie Wyjątkowy Talent Show organizowanym w Gimnazjum nr 18. Występy dziewczynek zostały docenione gorącymi oklaskami publiczności, a one same nagrodzone upominkami i dyplomem.

Back to top