All for Joomla All for Webmasters

W dniu 12 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 12 odbył się II etap I Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód” pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty i Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. Konkurs, którego organizatorkami były p. Bożena Górniak i p. Katarzyna Pulcer miał na celu między innymi: ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania pasji w planowaniu ścieżki kariery zawodowej, kształtowanie wyobraźni uczniów dotyczącej zainteresowań i przyszłości zawodowej, wspieranie i poszerzanie wiedzy uczniów na temat spójności pasji i przyszłego zawodu, rozwijanie kreatywności, wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej uczniów poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych. Do pracy komisji konkursowej zaproszona została p. Elżbieta Antosz z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie i p. Monika Charciarek z Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie.

Na I etap konkursu nadesłano blisko 50 prac plastycznych, z których komisja wyłoniła 19 w dwóch kategoriach: praca płaska i przestrzenna. Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu prezentowali zawód, który wybrali i przedstawili w formie plastycznej. Wybór prezentowanych zawodów był niezwykle bogaty: od cukiernika, astronoma, kosmetologa, właścicielkę księgarni, projektanta mody, lekarza kardiologa po kompozytora dietetyka, fotografa czy tancerkę tańca nowoczesnego.

Komisja postanowiła przyznać Grand Prix Mateuszowi Marcinkowskiemu z Gimnazjum Katolickiego w Częstochowie za ciekawy projekt przedstawiający pracę kompozytora i producenta muzycznego.

I miejsce za prezentację zawodu i pracy plastycznej w technice płaskiej zdobyły: Agata Trynda z Gimnazjum nr 3 i Nina Sączek z Gimnazjum nr 12, II miejsce przyznano Patrycji Dominowskiej z Gimnazjum nr 18, a III miejsce Weronice Wawrzaszek z Gimnazjum nr 13. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Hanna Nowakowska z Gimnazjum nr 18.

Za prezentację zawodu i pracy plastycznej przestrzennej I miejsce zdobyły: Natalia Kruk i Aleksandra Woś z Gimnazjum nr 12, II miejsce Katarzyna Landecka z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej a III miejsce Aleksandra Kociszewska z Gimnazjum nr 12.

Młodzież szkół gimnazjalnych w sposób bardzo ciekawy opowiadała o swoich pasjach i dalszej edukacji nakierowanej na przyszły zawód. Prezentacje uczniów pokazały, jak ważne jest świadome planowanie rozwoju zawodowego – od wyboru szkoły ponadgimnazjalnej do wyboru zawodu i podjęcia pracy.

Bożena Górniak
Katarzyna Pulcer

Back to top