All for Joomla All for Webmasters

W ramach współpracy z Wydziałem Mechaniki i Informatyki Politechniki Częstochowskiej uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy". Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Projekt zakłada organizację cyklicznych zajęć edukacyjnych i badawczych prowadzonych, od lutego do czerwca 2017 roku, przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

W dniu 15 lutego 2017 r. odbyło się uroczyste Otwarcie Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, podczas którego uczniowie wzięli udział w wykładzie oraz otrzymali swoje pierwsze indeksy. Po inauguracji młodzież wzięła udział w warsztatach Design Thinking.

Kolejne spotkanie w ramach projektu miało miejsce 6 kwietnia 2017 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1a i 1d. W ramach zajęć mieli możliwość zapoznania się z budową komputera oraz metodą sitodruku. Na pamiątkę otrzymali koszulki wykonane tą techniką. Podczas kolejnych zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się inżynieria biomedyczna. Zobaczyli w jaki sposób w druku 3D powstają stosowane w medycynie komponenty. 

Strona projektu

Back to top