All for Joomla All for Webmasters

Film animowany „Pinokio” W. Disneya miał swoją premierę w czasie II wojny światowej, a konkretnie w 1940 roku. Był to pierwszy w historii kina pełnometrażowy, animowany film. Opowieść została zaczerpnięta z książki Carlo Collodi’ego. Książka, jak i film stała się jedną z najbardziej popularnych baśni.

Pewnej magicznej, gwieździstej nocy błękitna wróżka sprawiła, że marzenie starego Dżeppetto spełniło się. Jego ukochana marionetka, chłopczyk o imieniu Pinokio, ożył! Przeżywa on moc fantastycznych przygód, poddając próbie swą odwagę, lojalność i uczciwość - cechy, które musi posiadać, by stać się prawdziwym chłopcem. Mimo ostrzeżeń przyjaciela, mądrego świerszcza Hipolita, Pinokio wplątuje się w kolejne kłopoty, by na końcu trafić, w poszukiwaniu swego ojca, do brzucha straszliwego wieloryba.

Film został uhonorowany dwoma Oscarami za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Na zawsze pozostaje w pamięci, przypominając o mocy miłości i rodziny, i o potrzebie wiary każdego w jego najskrytsze marzenia i sny. Nam bajka bardzo się podobała. Polecamy serdecznie wszystkim, niezależnie od wieku, obejrzeć ten piękny film pokazujący prawdziwą rodzinną miłość. Myślimy, że każdego skłoni on do przemyśleń i zmian w codziennym życiu. Bajka jest zatem bardzo moralizująca dla małych, jak i całkiem dorosłych widzów. Od naszej grupy film dostał 5 na 6 gwiazdek, ponieważ jest naprawdę wart uwagi. Jeszcze raz zapraszamy do obejrzenia tej ponadczasowej ekranizacji.

Uczestnicy DKF-u

 Źródło obrazu: www.filmweb.pl

Back to top