All for Joomla All for Webmasters

W dniu 9 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 12 odbył się II etap II Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód” pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty/Delegatura w Częstochowie i Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie. Konkurs, którego organizatorkami były p. Bożena Górniak i p. Katarzyna Pulcer miał na celu między innymi: ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania pasji w planowaniu ścieżki kariery zawodowej, kształtowanie wyobraźni uczniów dotyczącej zainteresowań, wspieranie i poszerzanie wiedzy uczniów na temat przyszłego zawodu, rozwijanie kreatywności, wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej uczniów poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych. Do pracy komisji konkursowej zaproszona została p. Elżbieta Antosz z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie i p. Monika Charciarek z Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie.

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu prezentowali zawód, który wybrali i przedstawili w formie plastycznej.

Komisja postanowiła przyznać Grand Prix Aleksandrze Gątkowskiej z Gimnazjum nr 7 w Częstochowie za ciekawy projekt przedstawiający pracę strażaka.

I miejsce za prezentację zawodu i pracy plastycznej w technice płaskiej zdobyła: Anastazja Czerny z Gimnazjum nr 12 (architekt), II miejsce przyznano Maciejowi Skowronkowi z Gimnazjum nr 3 (fotoreporter sportowy) a III miejsce Wiktorii Kitali z Gimnazjum nr 18 (projektantka mody) i Elizie Kołodziejczyk z Gimnazjum nr 21 (kardiochirurg). Wyróżnienia w tej samej kategorii otrzymała Julia Drab z Gimnazjum nr 13, Maja Otola z Gimnazjum nr 22, Wiktoria Huras z Gimnazjum w Starczy i Agata Trynda z Gimnazjum nr 3.

Za prezentację zawodu i pracy plastycznej przestrzennej I miejsce zdobyła: Natalia Królak z Gimnazjum nr 12 (sportowiec w pięcioboju), II miejsce Kacper Jóźwiak z Gimnazjum nr 12 (piłkarz) a III miejsce Daniela Frontzek z Gimnazjum w Ciasnej (astrolog) i Natalia Simkiewicz z Gimnazjum nr 7 (aktorka).

Młodzież szkół gimnazjalnych w sposób bardzo ciekawy opowiadała o swoich pasjach i dalszej edukacji nakierowanej na przyszły zawód. Prezentacje uczniów pokazały, jak ważne jest świadome planowanie rozwoju zawodowego – od wyboru szkoły ponadgimnazjalnej do wyboru zawodu i podjęcia pracy.

p. Bożena Górniak
p. Katarzyna Pulcer

Back to top