All for Joomla All for Webmasters

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele, Zespół Szkół we Wrzosowej już po raz 8. zorganizował Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Poczesna.

Działania szkoły stwarzają okazję do indywidualnej lub zbiorowej aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.

Konkurs plastyczny na palmę wielkanocną cieszył się ogromnym zainteresowaniem – do Zespołu Szkół we Wrzosowej zgłoszono aż 137 palm z 32 placówek i 8 gmin: Częstochowa, Poczesna, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Blachownia, Mstów.

Komisja w składzie: Anita Imiołek Dyrektor GCKIiR, Janusz Konieczny plastyk GCKIiR, Milena Gagla plastyk ZS Wrzosowa dokonała oceny prac w czterech kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością różnorodnymi technikami plastycznymi i spełniały kryteria regulaminu konkursu. Po burzliwych obradach komisji udało się wyłonić zwycięzców, którzy dnia 09.04.2017 r. w Kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej otrzymali nagrody.

Laureatami konkursu w IV kategorii wiekowej (14-16 lat) zostali:

I MIEJSCE MARIANNA MROZEK
Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie, opiekun Marta Mielnicka

I MIEJSCE KATARZYNA KNAPIK I AMELIA SWATEK
Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie, opiekunowie Marta Mielnicka i Maria Buksa

II MIEJSCE MARTYNA SZWED
Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie, opiekun Marta Mielnicka

III MIEJSCE DOMINIK KASPRZYK
Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie, opiekun Katarzyna Pulcer

źródło obrazów: www.zswewrzosowej.szkolnastrona.pl


W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w Konkursie Plastycznym pod hasłem „Maryja Królowa Polski” zostało przyznanych wiele nagród i wyróżnień. Wszyscy uczestnicy wraz z bliskimi wzięli udział w uroczystej gali zorganizowanej w Auli Ojca Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze. Prace naszych uczennic zastały wybrane spośród kilkuset w rozmaitych kategoriach wiekowych i nagrodzone:

I MIEJSCE AGNIESZKA PRUDŁO
Gimnazjum nr 12 w Częstochowie im. Jana Matejki, opiekun Marta Mielnicka

III MIEJSCE MARIANNA MROZEK
Gimnazjum nr 12 w Częstochowie im. Jana Matejki, opiekun Marta Mielnicka

WYRÓŻNIENIE ALICJA MYŚLIKOWSKA
Gimnazjum nr 12 w Częstochowie im. Jana Matejki, opiekun Marta Mielnicka

Gratulujemy!

Back to top