Osiągnięcia naukowe i artystyczne
- I m. Wiktoria Konieczna, Weronika Konieczna w XI Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego
- I m. Marianna Mrozek w "Konkursie Literackim na recenzję wybranej książki"
- I m. Amelia Sowińska w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Tradycyjne ozdoby choinkowe"
- I m. Marianna Mrozek w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Tradycyjne ozdoby choinkowe"
- I m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Grze Miejskiej "Droga ku samodzielności"
- I m. Oliwia Kołacz w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”
- I m. Anna Wójcik w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”
- I m. Karolina Szarzec w miejskim konkursie literackim „Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a dużo od siebie”
- I m. Sandra Kolompar w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Zabytkowe obiekty
- I m. Alicja Myślikowska w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Piękna przyroda w moim mieście”
- II m. Oliwia Jeż w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Piękna przyroda w moim mieście”
- II m. Martyna Mazurek w II Miejskim Konkursie Recytatorskim „Ja i moja mała Ojczyzna”
- II m. Olga Kościelniak w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Zabytkowe obiekty
- II m. Kacper Kuleta XIII w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
- II m. Szkoła Podstawowa nr 41 w X edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę
- II m. Kacper Kotusiewicz w Powiatowym Konkursie Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku"
- II m. Jakub Kowalski w Powiatowym Konkursie „Księstwo Warszawskie - 210 rocznica utworzenia małego państwa wielkich nadziei”
- II m. Julia Jaros w II w Powiatowym Konkursie Integracyjnym "Zostań cukiernikiem na święta - hobby a może zawód?" w kategorii forma przestrzenna
- II miejsce Szkoła Podstawowa nr 41 w Ogólnopolskim Przeglądzie „Wręczyckie Jasełka 2018” – grupa teatralna Arte
- III m. Marianna Mrozek w IV Powiatowym Konkursie Literackim „Świat Wykreowany”
- III m. Piotr Banasiak w Powiatowym Konkursie Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku"
- III m. Marianna Mrozek w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny "Moja pasja, mój zawód"
- III m. Alicja Myślikowska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Atrakcje przyrodnicze
- wyróżnienie Agnieszka Strona w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Hiv/AIDS
- wyróżnienie Wiktoria Niczyporuk w IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "Pamięci Haliny Poświatowskiej"
- wyróżnienie Dominika Górawska w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny "Moja pasja, mój zawód"
- wyróżnienie Dominik Kasprzyk w III edycji Powiatowego Konkursu na Projekt Edukacyjny "Moja pasja, mój zawód"
- wyróżnienie Sandra Kolompar w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Zabytkowe obiekty
- wyróżnienie Amelia Sowińska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Zabytkowe obiekty
- wyróżnienie Maja Kotyl w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora" w kategorii Atrakcje przyrodnicze
- wyróżnienie specjalne Zuzanna Rynkowska w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- wyróżnienie Mikołaj Duda w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dar słowa i dar tworzenia…”
Osiągnięcia sportowe
- I m. Anna Górna w XXVI edycji Turniejów Szachowych "Grand Prix"
- I m. Bartłomiej Grabowicz w Festiwalu Biegowym "Jestem zdrowy - szybko biegam"
- I m. Szkoła Podstawowa nr 41 w rywalizacji klas gimnazjalnych XXVIII Złotej Mili Częstochowy
- I m. Jan Niemczyk w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym w Warszawie
- II m. Krystian Czekaliński w Festiwalu Biegowym "Jestem zdrowy - szybko biegam"
- II m. Szkoła Podstawowa nr 41 w zawodach sportowych "Częstochowskie Dni Profilaktyki"
- II m. Szkołą Podstawowa nr 41 w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym w Warszawie
- III m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - piłka siatkowa chłopców
- III m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce nożnej chłopców
- III m. Kinga Stankiewicz w XVII Międzyszkolnych Marszach na Orientację "InOMANIA"
- IV m. Przemysław Guziak w XXVI edycji Turniejów Szachowych "Grand Prix"
- IV m. Anna Kaczmarek, Karolina Kuliś w XVII Międzyszkolnych Marszach na Orientację "InOMANIA"
- VI m. Szkoła Podstawowa nr 41 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców
Osiągnięcia naukowe i artystyczne
- I m. Natalia Skuza w VII Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej Cecyliada 2016
- I m. Natalia Kowalczuk w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- I m. Anastazja Czerny w II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
- I m. Natalia Królak w II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
- I m. Dominika Górawska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- I m. Weronika Łyzińska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- I m. Magdalena Gancarek w XIII Regionalnym Konkursie Fotografii Krajoznawczej Mój Świat w Obiektywie "Znane, nieznane"
- II m. Szymon Kołodziejczyk w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- II m. Weronika Plaskacz w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- II m. Martyna Szwed w II Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Językowym Magia Bożego Narodzenia 2016
- II m. Kacper Jóźwiak w II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
- II m. Marta Chejduk w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- II m. Dominika Górawska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- II m. Jan Dywan w konkursie "Kartka świąteczna z odpadów"
- II m. Urszula Radomska w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Piękno poezji renesansowej"
- III m. Zuzanna Pandel w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- III m. Wiktoria Niczyporuk w Powiatowym Konkursie Literackim "Opowiedz mi o swojej rodzinie"
- III m. Mateusz Skuza w Regionalnym Konkursie Wiedzy "Na olimpijskim szlaku"
- III m. Patrycja Urbańska w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Polska w obiektywie amatora"
- IV m. Patryk Niczke w Regionalnym Konkursie Wiedzy "Na olimpijskim szlaku"
- III m. Eliza Kołodziejczyk w II Powiatowym Konkursie na Projekt Edukacyjny „Moja pasja, mój zawód”
- wyróżnienie Karolina Kuliś w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- wyróżnienie Bartosz Lewicki w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- wyróżnienie Martyna Żurawlew w konkursie plastycznym "Alkohol Twój wróg"
- wyróżnienie Olga Marzec w II Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Językowym Magia Bożego Narodzenia 2016
- wyróżnienie Magdalena Gancarek w konkursie fotograficznym "Przyroda Ojczysta"
- wyróżnienie Magdalena Gancarek w XIII Regionalnym Konkursie Fotografii Krajoznawczej Mój Świat w Obiektywie "Znane, nieznane"
- laureatka Marta CHejduk w Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu "Dar słowa i radość tworzenia"
Osiągnięcia sportowe
- III m. Ewa Marczewska w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - szkolna liga L-A
- IV m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
- IV m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - szachy koedukacyjne
- VII m. Gimnazjum nr 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - piłka nożna chłopców
Osiągnięcia naukowe i artystyczne
- Karolina Kluza laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
- Michał Zjawiony laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
- Marta Chejduk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
- Maciej Cierniak laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
- Maciej Raźniak laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
- Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
- Isabela Adam laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
- Dominika Karoń finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Maciej Cierniak finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
- Weronika Łyzińska Laureatka XIII Regionalnego Konkursu Ortograficznego o "Puchar Królewny Ortografki"
- I m. Damian Komański w Powiatowym Konkursie Fotograficzno-Fizycznym "Uchwycić Światło"
- I m. Magdalena Gancarek w II Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną „Cudze chwalicie swego nie znacie…”
- I m. Karolina Kluza I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny "O gęsie pióro Mikołaja Reja"
- I m. Natalia Kruk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy O Książce i Literaturze „Czytam, Więc Jestem”
- I m. Magdalena Olbrych w III edycji "Konkursu Wiedzy o żywieniu"
- I m. Anna Karońska w konkursie fotograficznym "Nauki przyrodnicze w obiektywie"
- II m. Karolina Kaliściak, Michał Zymek w III Powiatowym Konkursie "Kultura bycia radością życia"
- II m. Kacper Gorzelak, Zuzanna Kocyga, Patryk Staszczak w konkursie "Jan Paweł II Przyjacielem Młodych"
- II m. Gimnazjum nr 12 w konkursie "Jedz zdrowo - zdrowa chemia w żywności"
- III m. Gimnazjum nr 12 w konkursie "Jedz zdrowo - zdrowa chemia w żywności"
- Wyróżnienie Urszula Radomska w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy O Książce i Literaturze „Czytam, Więc Jestem”
- Wyróżnienie Patrycja Urbańska w I Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym "Bleu, Blanc, Rouge"
- Wyróżnienie Karolina Kluza w konkursie fotograficznym "Nauki przyrodnicze w obiektywie"
- Wyróżnienie Justyna Wróbel w konkursie na prezentację multimedialną "Częstochowa w XX-leciu międzywojennym"
- Wyróżnienie Maja Trzepizur w konkursie recytatorskim w ramach VIII Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci
- Wyróżnienie Piotr Jelonek w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Światło w pejzażu"
- Wyróżnienie Weronika Lubczyk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS
- Wyróżnienie Kamila Wojnowska w Powiatowym Konkursie "Miłośnicy ptaków na start"
Osiągnięcia sportowe
- I m. Julia Owczarek w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu 50 stylem motylkowym
- I m. Gimnazjum nr 12 w turnieju strzeleckim o puchar dyrektora Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego
- I m. Gimnazjum nr 12 w Turnieju Piłki Siatkowej Z Okazji Dnia Wiosny
- II m. dziewczęta w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Ręcznej
- III m. chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Siatkowej
- III m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce nożnej
- III m. chłopców w Śląskiej Lidze Orlików (drużynowo)
- III m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w łyżwiarstwie szybkim
- III m. Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Turnieju Tenis Stołowego Szkół Gimnazjalnych
- IV m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu
- IV m. chłopcy w Szachach - Powiat Grodzki
- IV m . chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Piłce Koszykowej
- IV m. Jan Niemczyk w Jurajskiej Lidze Rowerowej (indywidualnie)
- IV m. Jan Niemczyk w Złotej Mili Częstochowy
- V m. dziewczęta w Mistrzostwach Gimnazjów w Częstochowy w Piłce Siatkowej
- VI m. chłopcy w Mistrzostwach Częstochowy w Tenisie Stołowym
- VII m. chłopcy w Sztafetowych Biegach Przełajowych (drużynowo)
- VII m. dziewczęta w Sztafetowych Biegach Przełajowych (drużynowo)
Osiągnięcia naukowe i artystyczne
- Bartłomiej Lisiński laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Aleksandra Wójcik laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Michał Maras laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
- Marta Grajcar laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Kateryna Isayeva laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego
- Katarzyna Otrębska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- I m. Michał Zjawiony w XII Regionalnym Konkursie Ortograficznym o "Puchar Królewny Ortografki"
- I m. Antoni Braszczyński w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Barwy Jesieni"
- I m. Karolina Kędryk w X Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
- I m. Piotr Jelonek w Powiatowym Konkursie Historycznym "500-lecie bitwy pod Orszą 1514 roku. Z dziejów polityki zagranicznej i wewnętrznej ostatnich Jagiellonów"
- I miejsce Filip Wolski w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim
- I m. Michał Zjawiony w konkursie "Zostań mistrzem języka angielskiego" w szkole językowej Empik
- I m. Maciej Cierniak w konkursie ortograficznym "Wielkie Dyktando w Reju"
- I m. Maja Trzepizur w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość
- I m. Anna Karońska w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
- I m. Magdalena Gancarek w VII Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza kartka wielkanocna"
- I m. Dariusz Polak w Powiatowym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt: „Matematyka wokół nas"
- I m. Marcin Lalak w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Polski
- I m. Magdalena Gancarek w powiatowym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną "Matematyka wokół nas"
- I m. Michał Zjawiony w XIII Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego "Sprawdź swój Angielski"
- I m. Michał Zjawiony w powiatowym konkursie języka angielskiego "Your data - your concern"
- I m. Maciej Partyka w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej "Z piosenką po Europie"
- I m. Victoria Tymczyszyn w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej "Z piosenką po Europie"
- I m. Maciej Partyka w Powiatowym Konkursie Muzycznym pod hasłem "Kobieta"
- I m. Michał Zjawiony w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Historycznym "Generał Władysław Anders: człowiek - żołnierz - polityk"
- I m. Patrycja Urbańska w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Polonistycznym "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego"
- I m. Zofia Pulcer w IV Miejsko-Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Uzależnieniom-STOP"
- I m. Marta Chejduk w VII Powiatowym Konkursie Historycznym "Polska Piastów"
- I m. Michał Zjawiony w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach "Poliglota"
- I m. Maciej Partyka w III Powiatowym Festiwalu Piosenki
- I m. Antoni Borkowski w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Uzależnienia kradną wolność"
- I m. Bartosz Sieniawski w konkursie artystycznym pt. "Inni" realizowanym w ramach projektu "Toleruję, nie hejtuję"
- I m. Gimnazjum nr 12 w grze terenowej "Miejsca pamięci w Częstochowie"
- I m. Wiktoria Zygoń w kategorii plastycznej w XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji"
- I m. Zofia Pulcer w konkursie fotograficznym "Wnętrze w stylu..."
- I m. Klementyna Mazurek w konkursie fotograficznym "Chemia i fizyka w kadrze gimnazjalisty"
- I m. Maciej Raźniak w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki"
- I m. Krzysztof Wesołek w Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
- II m. Gimnazjum nr 12 w XIII Przeglądzie Zespołów Teatralnych "Wręczyckie Jasełka 2015" - Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość
- II m. Natalia Marlińska w powiatowym konkursie języka angielskiego "Your data - your concern"
- II m. Maja Trzepizur w III Powiatowym Konkursie Historyczno-Polonistycznym "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego"
- II m. Dominika Karoń w V Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej "Cecyliada"
- II m. Weronika Łyzińska w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- II m. Patrycja Urbańska w konkursie fotograficznym "Ślady Francji wokół nas"
- II m. Weronika Łyzińska w XIII Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny "O gęsie pióro Mikołaja Reja"
- II m. Patrycja Urbańska w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
- II m. Karolina Grajcar w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość”
- II m. Gimnazjum nr 12 w konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem "Młodość bez uzależnień"
- II m. Natalia Saleta w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Komiksem opowiadamy mity greckie"
- II m. Weronika Łyzińska w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Mieszkam w Beskidach
- II m. Natalia Marlińska w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej
- II m. Weronika Łyzińska w III Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Wielkie dyktando w Reju"
- II m. Weronika Łyzińska w konkursie "Romuald Traugutt i jego epoka"
- II m. Karolina Kluza w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach "Poliglota"
- II m. Kacper Prauzner w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Ciało człowieka"
- II m. Aleksandra Wójcik w XVI Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym "Matematyka w praktyce" Częstochowa 2015
- III m. Daniel Kucharski w XVI Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym "Matematyka w praktyce" Częstochowa 2015
- III m. Amelia Hutyra w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki"
- III m. Alicja Mlek w VIII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki"
- III m. Maciej Raźniak w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Historycznym "Generał Władysław Anders: człowiek - żołnierz - polityk"
- III m. Michał Maras w powiatowym konkursie języka angielskiego "Your data - your concern"
- III m. Marta Chejduk w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Komiksem opowiadamy mity greckie"
- III m. Kacper Górak w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Polski
- III m. Martyna Borowik w konkursie fotograficznym "Ślady Francji wokół nas"
- III m. Marta Chejduk w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z Pana Tadeusza”
- III m. Małgorzata Potasińska w Szkolnym Konkursie plastycznym „Nie ma siły większej niż miłość"
- III m. Jan Zwierzyński w powiatowym konkursie "Dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy krajów niemieckojęzycznych - sławni Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy
- III m. Marta Chejduk w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
- III m. Magdalena Gancarek w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka walentynkowa”
- III m. Emilia Gołdy w Powiatowym Konkursie "Lwów - zawsze wierny"
- III m. Oliwia Kałwak w Powiatowym Konkursie "Lwów - zawsze wierny"
- III m. Karolina Kaliściak w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Uzależnienia kradną wolność"
- III m. Justyna Wróbel w konkursie multimedialnym "Jan Paweł II wzorem dla młodzieży"
- III m. Zofia Pulcer w konkursie multimedialnym "Opowiem Ci o Częstochowie"
- III m. Weronika Łyzińska w Powiatowym Konkursie Geograficzno-Historycznym na prezentację multimedialną "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
- III m. Gimnazjum nr 12 w I Przeglądzie Szkolnych Amatorskich Zespołów Satyryczno-Literackich Województwa Śląskiego
- III m. Katarzyna Otrębska w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Ciało człowieka"
- III m. Marta Glajcar w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Ciało człowieka"
- III m. Antoni Braszczyński w zawodach w narciarstwie alpejskim o puchar Prezydenta RP
- IV m. Jakub Górnicz w konkursie "Zostań mistrzem języka angielskiego" w szkole językowej Empik
- wyróżnienie Michał Maras w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści biblijne”
- wyróżnienie Amelia Hutyra i Natalia Marlińska w VIII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń
- wyróżnienie Bartosz Sieniawski w I Powiatowym Konkursie Literackim „Świat wykreowany” na opowiadanie fantasy lub science fiction
- wyróżnienie Weronika Łyzińska w konkursie fotograficznym "Ślady Francji wokół nas"
- wyróżnienie Justyna Wróbel w XIII Jurajskim Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
- wyróżnienie Weronika Łyzińska w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z „Pana Tadeusza”
- wyróżnienie Elżbieta Ferenc w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje miasto, moja dzielnica, moja okolica”
- wyróżnienie Maciej Cierniak w Ogólnopolskim konkursie dotyczącym bitwy pod Monte Cassino
- wyróżnienie Wiktoria Tymczyszyn w V Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada"
- wyróżnienie Jacek Kowalski w VII Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza kartka wielkanocna"
- wyróżnienie Stanisław Szlufik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
- wyróżnienie Szymon Prusak w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
- wyróżnienie Katarzyna Otrębska w VII Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wiosna, wiosna ach to ty..."
- wyróżnienie Kornelia Wilk w VII Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wiosna, wiosna ach to ty..."
- wyróżnienie Jan Kiepura w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym "Sancta Maria"
- wyróżnienie Matylda Kalinowska w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zdjęcie z podróży"
- wyróżnienie Klementyna Mazurek w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zdjęcie z podróży"
- wyróżnienie Michał Zjawiony w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zdjęcie z podróży"
- wyróżnienie Antoni Borkowski w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o św. Janie Pawle II pt. "Program miłości"
- wyróżnienie Natalia Kaliściak w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o św. Janie Pawle II pt. "Program miłości"
- wyróżnienie Wiktoria Ginał w konkursie multimedialnym "Jan Paweł II wzorem dla młodzieży"
- wyróżnienie Natalia Golc w powiatowym konkursie literacko-plastycznym "Zima słowem i pędzlem malowana"
- wyróżnienie Justyna Wróbel w wojewódzkim konkursie "Pays francophones en puzzle"
- wyróżnienie Karolina Kaliściak w wojewódzkim konkursie "Pays francophones en puzzle"
- wyróżnienie Karina Urbańska w konkursie na najlepszy układ gimnastyczno-akrobatyczny
- wyróżnienie Sara Czech w konkursie na najlepszy układ gimnastyczno-akrobatyczny
- grand prix Natalia Marlińska w konkursie multimedialnym "Opowiem Ci o Częstochowie"
- grand prix Amelia Hutyra w konkursie multimedialnym "Opowiem Ci o Częstochowie"
- nagroda specjalna jury Jan Kiepura w I Przeglądzie Szkolnych Amatorskich Zespołów Satyryczno-Literackich Województwa Śląskiego
- Nadia Odwaga laureatka X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Antologia Poezji Dzieci”
Osiągnięcia sportowe:
- I m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce ręcznej
- I m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w koszykówce
- I m. Kacper Kościelny w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w tenisie stołowym
- II m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w koszykówce
- II m. Adam Jakubowski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w drużynowych zawodach LA (zawdy rejonowe)
- II m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej (zawody rejonowe)
- II m. chłopcy w Gimnazjadzie Modzieży Szkolnej w szachach (zawody rejonowe)
- II m. chłopcy w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w szachach
- II m. Daniel Kucharski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w szachach
- III m. Mikołaj Wyporkiewicz w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w drużynowych zawodach LA (zawdy rejonowe)
- III m. dziewczęta w finale XI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o puchar Marszałka Województwa Śląskiego w badmintonie
- III m. Daniel Kucharski w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w szachach
- III m. chłopcy w Turnieju Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych
- IV m. dziewczęta w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w pływaniu
- wyróżnienie Katarzyna Isajewa w XV Medialnym Konkursie Krajoznawczym "Region Częstochowski moja mała ojczyzna"
Osiagnięcia naukowe i artystyczne
- Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
- Julia Ratka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie
- Natalia Małyska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
- Joanna Koła finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- Michał Suszalski laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
- Oskar Woźniaki laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
- I miejsce Zofia Pulcer w IX Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
- I miejsce Paweł Czerwik w powiatowym konkursie ”330 rocznica odsieczy wiedeńskiej. Z dziejów wojskowości polskiej XVII”
- I miejsce Patryk Siedlik w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Zima słowem i pędzlem malowana”
- I miejsce i nagroda Grand Prix Dawid Śledź w Ogólnopolskim Konkursie „Franc-T-Shirt” na logo koszulki promującej naukę języka francuskiego
- I miejsce Klementyna Mazurek w Ogólnopolskim Konkursie literacko-plastycznym „Dis-moi 10 mots…à la folie 2014”
- I miejsce Weronika Richane w II Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego „Vive la France”
- I miejsce Justyna Wróbel w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
- II miejsce Magdalena Dychto w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima”
- II miejsce Maximilian Bednarski w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „ANIOŁ 2013”
- II miejsce Aleksandra Maliszewska w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
- II miejsce Milena Skrzypek w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
- II miejsce Paweł Kostrzanowski w XII Jurajskim Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
- II miejsce Katarzyna Otrębska i Michał Suszalski w VII Powiatowym Turnieju "Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par"
- II miejsce Marta Garncarz w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze i Teorii Literatury
- II miejsce Magdalena Dychto w konkursie plastycznym „Mój wymarzony zawód”
- II miejsce Maciej Raźniak w konkursie „Częstochowianie w marszu do Niepodległej” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
- II miejsce Zofia Pulcer w Powiatowym Konkursie o Najnowszej Historii Polski „od Narodzin Solidarności do Wolnej Polski. Polska w latach 1980-2014"
- II miejsce Zofia Pulcer w Ogólnopolskim Konkursie literacko-plastycznym „Dis-moi 10 mots…à la folie 2014”
- II miejsce Natalia Kaliściak w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
- III miejsce Piotr Mońka w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym „BARWY JESIENI”
- III miejsce Krzysztof Maciejewski w IX Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”
- III miejsce Maja Zajączkowska w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
- III miejsce Paulina Łataś w Powiatowym Konkursie Wiedzy o „Kamieniach na szaniec”
- III miejsce Maciej Raźniak w VII Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” w kategorii konkurs plastyczny
- III miejsce Karolina Choraczyńska w konkursie recytatorkim poświęconym Juliuszowi Słowackiemu
- III miejsce Uczniowie klasy 3f w XII Przeglądzie Zespołów Teatralnych „Wręczyckie Jasełka”
- III miejsce zespół Bravissimow VII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń (zespół)
- III miejsce Zofia Pulcer w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Krajobrazy mi znane - wiosną malowane. Oznaki wiosny w ogrodzie.” w kategorii fotografia
- III miejsce Ali Aboud w Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wiosna, wiosna ach to Ty..."
- III miejsce Zofia Witoszek, Piotr Kołodziejczyk, Cezary Szeląg w IV Powiatowym Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
- III miejsce Karolina Kaliściak w II Regionalnym Konkursie literacko-plastycznym „Tak wiele nas łączy…notre amitié”
- Wynik bardzo dobry Michał Suszalski w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wynik bardzo dobry Piotr Kołodziejczyk w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Bartłomiej Lechowicz w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
- Wyróżnienie Kacper Kościelny w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i Przypowieści Biblijne”
- Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 12 w II Międzyszkolnym Konkursie "Szkolne Izby Pamięci i Tradycji Narodowej"
- Wyróżnienie Kacper Trzeciak w konkursie na projekt graficzny logo Projektu Informacyjno-Promocyjnego „Młodzi-Kreatywni”
- Wyróżnienie Maria Magdalena Jeziorowska w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej "Cecyliada"
- WyróżnienieMaria Magdalena Jeziorowska w VII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja
- Wyróżnienie Iga Całus w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Marzenia bezdomnego Reksia”
- Wyróżnienie Iga Całus w Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- Wyróżnienie Karolina Sikora w powiatowym konkursie plastycznym „ZIMA słowem i pędzlem malowana”
- Wyróżnienie Szymon Prusak w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Weronika Będkowska w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Julia Kotas w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Stanisław Szlufik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Wiktoria Zygoń w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2014"
- Wyróżnienie Klementyna Mazurek w Międzypowiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wiosna, wiosna ach to Ty..."
- Wyróżnienie Bartłomiej Lisiński w II Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego „Vive la France”
- I miejsce Piotr Kołodziejczyk, Dawid Kiereś,- 40 Jesienne Marsze na Orientację
- II miejsce Mateusz Michalak – Złota Mila Częstochowy
- II miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej runda jesienna -dziewcząt – Emilia Grajcar
- III miejsce drużynowo- Złota Mila Częstochowy
- III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych Powiatu Grodzkiego- chłopcy
- III miejsce Julia Owczarek- zawody pływackie, 50m styl motylkowy
- IV miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej runda jesienna- chłopcy- Damian Motylewski
- IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych Powiatu Grodzkiego
- IV miejsce w Mikołajkowym Turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Gimnazjum nr 7
- V miejsce w XIX Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację w kategorii TP (Iga Całus, Anna Karońska, Izabela Karońska,Natalia Golc, Karolina Sikora)
- VI miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- piłka ręczna – chłopcy
- VI miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- drużynowo dziewczęta-pływanie
- VIII miejsce Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego- drużynowo chłopcy-pływanie
Osiągnięcia naukowe i artystyczne
- Piotr Kołodziejczyk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
- Weronika Ostrowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Adrianna Blachnicka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- Krystian Rachwał laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Magdalena Knapczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Piotr Kołodziejczyk finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Aleksandra Maliszewska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Joanna Nabiałek finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
- Piotr Kołodziejczyk finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- Karolina Makuch finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Olga Potzralska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Marcel Raksimowicz finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- I miejsce Karolina Chrząstek w XIII Regionalnym Konkursie Dendrologicznym pod hasłem "Znam drzewa i krzewy"
- I miejsce Karol WIatrowski w I Powiatowym Konkursie Historycznym "Prezydenci II Rzeczpospolitej"
- I miejsce Zuzanna Ryś w Powiatowym Konkursie Kaligraficznym
- I miejsce Gimnazjum nr 12 (Piotr Kołodziejczyk i Marcel Raksimowicz) w VI Powiatowym Turnieju "Matematyczno-przyrodniczy Czar Par"
- I miejsce Olga Potyralska w IV edycji konkursu "JA, TY, MY" na sztukę teatralną
- II miejsce Ewa Zajączkowska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna"
- II miejsce Paulina Grzesik w powiatowym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa"
- II miejsce Martyna Kos w konkursie historycznym pt. "Polska Jagiellonów"
- III miejsce Aleksandra Pniak w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły"
- III miejsce Zuzanna Ryś w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świat w oczach dziecka"
- III miejsce uczniowie klasy 2b w XI Przeglądzie Zespołów Teatralnych "Wręczyckie Jasełka 2013" - Tradycje Bożonarodzeniowa budująca tożsamość
- III miejsce Karol Wiatrowski w II Powiatowym Konkursie Polonistyczno-Historycznym „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”
- III miejsce Weronika Czyżewska w IV edycji konkursu "JA, TY, MY" na sztukę teatralną
- Wyróżnienie Patrycja Balik w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna"
- Wyróżnienie Michał Maras w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. „Najładniejsza kartka świąteczna"
- Wyróżnienie Szymon Dec w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły"
- Wyróżnienie Piotr Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa"
- Wyróżnienie Michał Maras w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa"
- Wyróżnienie Jakub Wilczyński w I Powiatowym Konkursie Historycznym "Prezydenci II Rzeczpospolitej"
- Wyróżnienie Kacper Przybylski w Powiatowym Konkursie Historycznym „Kazimierz Pułaski – w służbie dwóch narodów”
- Wyróżnienie Michał Maras w V Regionalnym Konkursie Komputerowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- Wyróżnienie II stopnia Magdalena Knapczyk w Ogólnopolskim "Tęcza" pod hasłem "Kolory Jesieni"
Osiągnięcia sportowe
- I miejsce ,, Złota mila Częstochowy” – Michalak Mateusz
- I miejsce Piotr Kołodziejczyk, Paulina Grzesik, Wiktoria Kulak, Marta Rak w XXIV - karnawałowym marszu na orientację
- II miejsce szkoła w ,, Złotej mili Częstochowy”
- II miejsce Bartosz Gęsiarz w łyżwiarstwie szybkim chłopców Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w łyżwiarstwie szybkim chłopców Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce Jonasz Hartwich i Wojciech Bzdok w XXIV - karnawałowym marszu na orientację
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w Integracyjnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Częstochowy
- Ada Jońska – 9 miejsce Mistrzostwa Polski w rzucie młotem
- I miejsce turniej piłki siatkowej chłopców ,, Gram w siatkówkę – żyję zdrowo na sportowo”
- I miejsce turniej piłki siatkowej chłopców z okazji Dnia Sportu organizowany przez Zespół Szkół Technicznych
- V miejsce Powiatowy turniej piłki nożnej dziewcząt
- V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i IX chłopców
- II miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej dziewcząt – Emilia Grajcar
- III miejsce w Jurajskiej Lidze Rowerowej chłopców – Adam Randak
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Barbara Synowiecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Karolina Gębuś laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Julia Makuch laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Justyna Tutaj laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Agnieszka Jezierska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Aleksandra Tomaszewska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Karolina Makuch laureatka konkursu "Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
- Małgorzata Skibińska laureatka konkursu ogłoszonego w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł 2011”
- I miejsce Karolina Gębuś w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- I miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Krasomówczym „Moje hobby”
- I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim w kategorii plastycznej
- I miejsce Patrycja Nowak w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- I miejsce Piotr Kołodziejczyk w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
- I miejsce Olga Potyralska w ogólnopolskim konkursie literackim na sztukę teatralną „Ja, Ty , My”
- I miejsce Magdalena Knapczyk w Powiatowym Konkursie Graficznym "Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem"
- I miejsce dla Gimnazjum nr 12 w IV Powiatowym Turnieju Tańca Nowoczesnego
- III Krystian Rachwał miejsce w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”
- II miejsce Michał Tokarski w V Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja
- II miejsce Piotr Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2012”
- II miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym konkursie inforamatycznym "Moja szkoła - Moja klasa"
- II miejsce Martyna Kos Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka”
- II miejsce Błażej Radecki w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
- II miejsce Michał Tokarski w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Czesława Miłosza „Poetyckie Krajobrazy”
- II miejsce klasa 1a w Grze Miejskiej – Pomocna Dłoń 2011
- II miejsce Monika Cudak i Aleksandra Ludwin w I Konkursie Kulinarnym "Zdrowie na talerzu"
- III miejsce Krystian Majewski w IV Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna"
- III miejsce Joanna Nabiałek w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- III miejsce Adrianna Blachnicka w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Piękno poezji renesansowej”
- III miejsce Agata Kublicka w konkursie na wywiad prasowy "Częstochowianie - ciekaweosobowości, interesujące historie"
- Wyróżnienie Marcel Raksimowicz w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Magdalena Knapczyk w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Julia Biszczak w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Robert Mermer w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2012"
- Wyróżnienie Anna Jeziorska w konkursie "Tablet w gimnazjum i szkole podstawowej" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
- Wyróżnienie Klaudyna Czajkowska w II Powiatowym Konkursie Pieśni Religijnej i Maryjnej „Cecyliada”
- Wyróżnienie Agnieszka Mermer w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”
- Wyróżnienie Piotr Kołodziejczyk w powiatowym konkursie ,,Najładniejsza Kartka Walentynkowa"
- Wyróżnienie Julia Ratka i Wiktoria Kielan w I Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
- Wyróżnienie Agata Kublicka w ogólnopolskim konkursie "Kresowe portrety"
- Wyróżnienie Michał Złotorowicz w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie "Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. 15-lecie uchwalenia ustawy zasadniczej"
- Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Turnieju Tańca Chearleader’s w Złotym Potoku
Osiągnięcia sportowe:
- IV miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Finale VIII Gimnazjady w Sportach Halowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego- Adama Matusiewicza w Katowicach
- I miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – chłopcy
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Zawody Rejonowe
- I miejsce indywidualnie Enilia Grajcar w I i II rundzie "Jurajskiej Ligi Rowerowej"
- I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej
- I miejsce dla Piotra Marcinkowskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 1000m
- I miejsce dla Jakuba Sterczewskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w skoku w dal
- I miejsce dla Justyny Suchańskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- I miejsce chłopców w Gimnazjalnym Turnieju Piłki Nożnej w Złotym Potoku
- II miejsce dla Tomasza Golińskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- II miejsce dla Ady Jońskiej w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w pchnięciu kuli
- II miejsce dla Kingi Rubik w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegu na 100m
- II miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m dziewcząt
- II miejsce chłopców i dziewcząt w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Rejonowych
- III miejsce Katarzyny Stachery (3d) w szachach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce chłopców w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce indywidualnie Adam Randek w II rundzie "Jurajskiej Ligi Rowerowej"
- III miejsce drużynowo w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m chłopców
- III miejsce dziewcząt w dwuboju nowoczesnym w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół dziewczęta
- IV miejsce w IX Turnieju Piłki Siatkowej chłopców w TZN-ie
- V miejsce drużynowo chłopców w tenisie stołowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo chłopców w siatkówce Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo dziewcząt w piłce koszykowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego
- V miejsce drużynowo w "Jurajskiej Lidze Rowerowej" dziewcząt i chłopców
- V miejsce Gimnazjum nr 12 w Częstochowie, współzawodnictwo sportowe szkół –chłopcy
- V miejsce Gimnazjum nr 12 Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe – dziewczęta
- VII miejsce Gimnazjum nr 12 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – piłka nożna - chłopcy
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Olga Owczarek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
- Artur Prokopiuk laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Aleksandra Daniel laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Izabela Skrzynecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Aleksandra Tomaszewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Izabela Skrzynecka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Sylwia Kołodziejczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Katarzyna Mieleszko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Martyna Karoń finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Justyna Tutaj finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Klaudia Litwiniak finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Maciej Sobański finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Katarzyna Mieleszko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Sylwia Kołodziejczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- I miejsce Izabela Skrzynecka, Katarzyna Mieleszko i Sylwia Kołodziejczyk w Konkursie Wojewódzkim "Moja przyszłość w Unii Europejskiej".
- I miejsce Magdalena Knapczyk w IV Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki" w kategorii "Reprodukcja obrazu Jana Matejki lub jego uczniów".
- I miejsce Michael Olesik w konkursie na prezentację multimedialną pt: „Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem” – gen. Władysław Anders.
- I miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie recytatorskim "Motywy biblijne w literaturze".
- I miejsce Olga Owczarek w II Powiatowym Konkursie poświęconym Twórczości bł. Jana Pawła II - kategoria poezja śpiewana.
- I miejsce Aleksandra Chatys w II Powiatowym Konkursie poświęconym Twórczości bł. Jana Pawła II - kategoria poezja recytowana.
- II miejsce Anna Szczukocka w II Powiatowym Konkursie na Artykuł Prasowy "Moje miejsce na Ziemi".
- Adrianna Blachnicka laureatka X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego z Księgi proroka Jeremiasza.
- II miejsce zespół Bravissimo w IV Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii pieśń.
- II miejsce Weronika Ostrowska w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
- II miejsce mateusz Makówka w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Twórcom Literackim Związanym z Częstochową.
- II miejsce Michał Tokarski w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Z głową na karabinie".
- III miejsce Monika Czajkowska w IV Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki" w kategorii "Reprodukcja obrazu Jana Matejki lub jego uczniów".
- III miejsce Adrianna Blachnicka w IV Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja.
- I miejsce Karolina Kalwik w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
- I miejsce Mateusz Stępień w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
- I m. Olga Potyralska w Międzyszzkolnym Konkursie Literackim "Przyszłość wyimaginowana".
- I m. Gimnazjum nr 12 w IV Powiatowym Konkursie "Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par".
- II miejsce Joanna Nabiałek w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
- II miejsce Magdalena Ambicka w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
- III miejsce Monika Cudak w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
- wyróżnienie Martyna Karoń, Sylwia Kołodziejczyk, Klaudia Litwiniak w konkursie na prezentację multimedialną pt: „Jestem i zawsze byłem tylko żołnierzem” – gen. Władysław Anders.
- wyróżnienie Mateusz Marchewka w szkolnym Konkursie Komputerowo-Plastycznym pt. „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa lub sylwestrowa”.
Osiągnięcia sportowe:
- I m. Mistrzostwa Częstochowy- tenis ziemny.
- I m. Maciej Sapota indywidualnie - tenis ziemny.
- I m. Złota Mila Częstochowy- drużynowo.
- VII m. Mistrzostwa Częstochowy-piłka siatkowa dziewczęta.
- V m. . Liga Rowerowa - dziewczęta kl. II-III.
- V m. Drużynowe Zawody LA - dziewczęta.
- V m. Liga Rowerowa - chłopcy.
- VI m. Gimnazjada Młodzieży Szkolnej powiatu grodzkiego, sztafetowe Biegi Przełajowe - dziewczęta.
- IV m. I otwarty turniej „Latająca Zośka” - chłopcy.
- VII m. Mistrzostwa Częstochowy – pływanie chłopcy.
- II m. Mikołajkowy Turniej - piłka ręczna chłopców.
- II m. Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Radnego Miasta Częstochowy.
- Awans dziewcząt do finału Mistrzostw Częstochowy w piłce koszykowej.
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Alicja Gromotowicz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Sylwia Kołodziejczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Paulina Tomżyńska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Katarzyna Grajcar finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- I miejsce Marcin Otrębski w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Kazimierzu Wielkim.
- I miejsce Aleksandra Chatys w kategorii poezja w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
- I miejce Justyna Pedziach w Powiatowym Konkursie Informatycznym na Prezentację Multimedialną "Moja szkoła, moja klasa".
- I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
- I miejsce Aleksandra Chatys w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej - w kategorii poezja recytowana.
- I miejsce Karolina Rećko w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej - w kategorii poezja śpiewana.
- I miejsce Aleksandra CHatys w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla gimnazjalistów "Z głową na karabinie".
- II miejsce Katarzyna Mieleszko w Powiatowym Konkursie Komputerowo-Plastycznym "Najładniejsza Kartka Walentynkowa".
- II miejsce Katarzyna Mieleszko w II Powiatowym Konkursie Wiedzu o Unii Europejskiej "Europejskie ABC".
- II miejsce Justyna Tutaj w konkursie znajomości języka francuskiego dla uczniów klas pierwszych gimnazjum.
- II miejsce Olga Owczarek w III Powiatowym Konmkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej - kategoria poezja śpiewana.
- II miejsce Aleksandra Tomaszewska w II Powiatowym Konkursie "Z mitologią za pan brat".
- II miejsce Monika Łubianka w III Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki" - kategoria Kopia obrazu Jana Matejki.
- III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie "Z mitologią za pan brat".
- III miejsce Magdalena Białas w II Powiatowym Konkursie "Z mitologią za pan brat".
- III miejsce Barbara Grzywińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza Kartka Wielkanocna".
- III miejsce Paulina Trzeciak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Regionalne inspiracje".
- III miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. "Żyję bez ryzyka" w kategorii prezentacja multimedialna.
- III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
- III miejsce Katarzyna Mieleszko w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
- III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej "Europejskie ABC".
- III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie pt. "U źródeł kultury europejskiej".
- III miejsce Justyna Szałapska w konkursie Matematyka w Obiektywie.
- III miejsce Karolina Rećko w IV Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
- I miejsce Mateusz Tarnowski w III Powiatowym Turnieju "Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par".
- I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Turnieju "Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par".
- I miejsce Gimnazjum 12 w III Powiatowym Turnieju "Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par".
- III miejsce Olga Owczarek w kategorii pieśń w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
- I miejsce Patrycja Klimas w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
- I miejsce Aleksandra Chatys w konkursie recytatirskim Wojna Poezją Pisana.
- I miejsce Katarzyna Ślęzak w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- 25. miejsce w kraju Paulina Tomżyńska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Polonus 2009".
- 26. miejsce w kraju Magdalena Sztuka w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Polonus 2009".
- 35. miejsce w kraju Izabela Markowska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Polonus 2009".
- I miejsce Katarzyna Mieleszko w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- II miejsce Katarzyna Kedzia w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- III miejsce Olga Owczarek w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- III miejsce Maciej Sobański w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- I miejsce Katarzyna Kędzia w konkursie na prezentację multimedialną pt. "Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych".
- II miejsce Marta Di Giusto w konkursie na prezentację multimedialną pt. "Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych".
- II miejsce Katarzyna Karoń w konkursie na prezentację multimedialną pt. "Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych".
- III miejsce Izabela Markowska w konkursie na prezentację multimedialną pt. "Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych".
- IV miejsce Paulina Trzeciak w II Powiatowym Konkursie "Z mitologią za pan brat".
- V miejsce Oskar Jończyk w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
- V miejsce Bartosz Nowowiejski, Olga Worwąg w I Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Obszaru Niemieckojęzycznego.
- VII miejsce Mateusz Dziubiński w II Powiatowym Konkursie "Z mitologią za pan brat".
- VII miejsce Piotr Cudak w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
- wyróżnienie Izabela Markowska w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. "Żyję bez ryzyka" w kategorii prezentacja multimedialna.
- wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Powiatowym Konkursie recytatorskim Poezji Anglojęzycznej.
- wyróżnienie Justyna Kobierska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza Kartka Wielkanocna".
- wyróżnienie Monika Muszewska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza Kartka Wielkanocna".
- wyróżnienie Patrycja Basińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza Kartka Wielkanocna".
- wyróżnienie Wojciech Żyła w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Regionalne inspiracje".
- wyróżnienie Aleksandra Daniel w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- wyróżnienie Monika Puszek w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
- wyróżnienie Joanna Sołtan w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
- wyróżnienie Natalia Sowińska w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- wyróżnienie Szymon Kościelny w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- wyróżnienie Karolina Styrczula w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- wyróżnienie Magdalena Algubury w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- wyróżnienie Karolina Rećko w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Częstochowie.
- wyróżnienie Patryk Kuliński w III edycji konkursu na literacki sms "W pogoni za refleksją".
- I m. Sylwia Kołodziejczyk, Klaudia Litwniak, Aleksandra Tomaszewska w kategorii TM w XXXVI Jesiennych Marszak na Orientację.
- I m. Anna Łapaj w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - drużynowe zawody LA.
- I m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego - badminton chłopców.
- I m. Maciej Socha w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - badminton.
- I m. Gimnazjum 12 w "Złotej Mili Częstochowy".
- I m. Gimnazjum 12 w Turnieju Siatkówki o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie.
- II m. Sylwia Kołodziejczyk, Magdalena Kudła w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację "Wiosenny kompas" w kategorii TM.
- II m. Gimnazjum 12 w VI Turnieju "Majówka z siatkówką".
- III m. Sylwia Falana, Ola Ciesielska, Malwina Hutna w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację "Wiosenny kompas" w kategorii TM.
- III m. Marta Di Giusto w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - drużynowe zawody LA.
- III m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego - badminton dziewcząt.
- III m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodziezy Szkolnej Powiatu Grodzkiego - koszykówka dziewcząt.
- IV m. Gimnazjum 12 we współzawodnictwie sportowym szkół - dziewczęta.
- IV m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - łyżwiarstwo szybkie dziewcząt.
- II m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej -IX Jurajska Liga Rowerowa Runda Jesienna (dziewczęta klasy 1).
- III m. Sylwia Potęga, Magdalena Grzyb, Magdalena Gęsiarz w kategorii TM w IX międzyszkolnych Marszach na Orientację "Inomania".
- V m. Gimnazjum 12 w Gimnaazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - drużynowe zawody LA - dziewczęta.
- VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - drużynowe zawody LA - chłopcy.
- VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - koszykówka chłopców.
- VI m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - piłka siatkowa dziewcząt.
- VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego - pływanie chłopcy.
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Martyna Kornicka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Agnieszka Lameńska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Grzegorz Blachnicki laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Magdalena Zajęcka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- Paulina Tomżyńska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Martyna Kornicka finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Agnieszka Lameńska finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Adrian Stępień finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Mateusz Mańko finalista IV Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
- I miejsce Aleksandra Chatys w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o AIDS pt. "Żyję bez ryzyka" w kategorii prezentacja multimedialna.
- I miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. "Żyję bez ryzyka" w kategorii prezentacja multimedialna.
- I miejsce Katarzyna Grajcar w II Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki "Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki".
- I miejsce Katarzyna Kędzia w Powiatowym Konkursie na Kartkę Walentynkową.
- I miejsce Justyna Gradoń w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- I miejsce Drużyna Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- II miejsce Sylwia Kołodziejczyk w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka wielkanocna".
- II miejsce Mateusz Raczyński w Powiatowym Konkursie Informatycznym na prezentację multimedialną "Moja szkoła, moja klasa" 2008/2009.
- II miejsce Agata Mierzejewska w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
- II miejsce Joanna Langier w Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- II miejsce Patrycja Grojca w Powiatowym Konkursie "Lwów - zawsze wierny".
- II miejsce Gimnazjum nr 12 w Powiatowym Konkursie "Lwów - zawsze wierny".
- III miejsce Karolina Proszkowska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka wielkanocna".
- III miejsce Grzegorz Blachnicki w III Powiatowym Konkursie Historycznym "Polska Piastów".
- III miejsce Natalia Wolska w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Skrzydlate słowa".
- III miejsce Agata Mierzejewska w Powiatowym Konkursie "Lwów - zawsze wierny".
- III miejsce Mateusz Makówka w III Powiatowym Konkursie Multimedialnym "Cudze chwalicie swego nie znacie - Legendy Jury Krakowsko - Częstochowskiej".
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w konkursie "Zbieramy makulaturę i zużyte baterie" zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Częstochowie.
- I miejsce Aleksandra Chatys w V Konkursie Recytatorskim "Wiersze poetów częstochowskich".
- III miejsce Bartosz Botko w V Konkursie Recytatorskim "Wiersze poetów częstochowskich".
- I miejsce Agata Czaja w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
- I miejsca Aleksandra Chatys w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "piękno poezji i prozy renesansowej".
- I miejsce w eliminacjach do II Festiwau Piosenki Europejskiej.
- III miejsce Anna Dziadek w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
- III miejsce Gimnazjum nr 12 w Turnieju gimnazjalnym "Prusball".
- III miejsca Bartosz Botko w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "piękno poezji i prozy renesansowej".
- IV miejsce Mateusz Mańko w I międzygimnazjalnym turnieju wiedzy chemicznej "Związki nieorganiczne w moim otoczeniu".
- wyróznienie Oskar Jończyk w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2009".
- wyróznienie Mateusz Mańko w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2009".
- wyróżnienie Magdalena Jabłońska w II Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka wielkanocna".
- wyróżnienie Katarzyna Kędzia w Powiatowym Konkursie Informatycznym na prezentację multimedialną "Moja szkoła, moja klasa" 2008/2009.
- wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
- wyróżnienie Bartosz Botko w II Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii poezja.
- wyróżnienie Martyna Kornicka w III Powiatowym Konkursie Historycznym "Polska Piastów".
- wyróżnienie Damian Łuszczyński w III Powiatowym Konkursie Historycznym "Polska Piastów".
- wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Skrzydlate słowa".
- wyróznienie Magdalena Białas w I Powiatowym Konkursie "Współczesna proza młodzieżowa".
- wyróznienie Zuzanna Ludwin w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką.
Osiągnięcia sportowe:
- I m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce ręcznej - chłopcy
- VI m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce nożnej- chłopcy
- II m. Olga Wcześniak w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO halowe zawody L-A (60 m)
- II m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
- III m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
- IV m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
- V m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
- VI m. w kategorii TM w XXI Karnawałowych Marszach na Orietnacje
- III m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w piłce siatkowej plażowej - dziewczęta
- III m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie - chłopcy
- IV m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w dwuboju nowoczesnym - dziewczęta
- IV m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w dwuboju nowoczesnym - chłopcy
- IV m. Aleksandra Bochat w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie.
- IV m. Maciej Socha w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie.
- IV m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w badmintonie - dziewczęta
- IV m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ tenis stołowy - chłopcy
- V m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w piłce nożnej- dziewczęta
- V m. Gimnazjum nr 12 w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A
- V m. MIEJSKIE ZIMOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ łyżwiarstwo szybkie - chłopcy
- V m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ pływanie - chłopcy
- I m. Anna Łapaj w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (skok wzwyż)
- I m. Patrycja Kowalska w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (100 m)
- III m. Justyna Dyl w GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU GRODZKIEGO w druzynowych zawodach L-A (skok wzwyż)
- I m. w MIĘDZYNARODOWYM XIX BIEGU ULICZNYM „ZŁOTA MILA”
- III m. Katarzyna Kędzia, Paulina Trzeciak, Klaudia Stojek w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
- IV m. Sylwia Kołodziejczyk, Justyna Szałapska, Monika Górak w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
- V m. Magdalena Grzyb, Magdalena Gęsiarz, Wojciech Statowski w kategorii TM w XIV Andrzejkowo-Mikołajkowych Marszach na Orientację AMINO 2008
- VII m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ koszykóka - dziewczęta
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Mateusz Mańko laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- Anna Hołubiczko finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
- Agnieszka Krygier finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
- I m. Joanna Langier w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Pt. „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.
- I m. Patryk Kępa w II Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu „Dar słowa i radość tworzenia”.
- III m. Patryk Kępa w IX Regionalnym Konkursie „Wiersz i piosenka ekologiczna”.
- I m. Adrian Stępień w Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów „Kazimierz Pułaski – jego życie i działalność”.
- II m. zespół „Bravissimo” w eliminacjach rejonowych XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.
- III m. Magdalena Więcek w eliminacjach do I Festiwalu Piosenki Europejskiej.
- I m. Karolina Przygodzka w konkursie na album „Misje Pokojowe i zaangażowanie się Europy w pomoc humanitarna na rzecz krajów trzeciego świata w ciagu ostatnich dziesięciu lat”.
- I m. Agnieszka Lameńska w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Rozpal niepokój o Ziemię”.
- III m. Magdalena Staszkiewicz w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Rozpal niepokój o Ziemię”.
- II m. Agnieszka Krygier w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”.
- III m. Agnieszka Krygier w Międzygimnazjalnym Konkursie Gramatycznym.
- I m. zespół „Bravissimo” w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii zespół muzyczny.
- II m. Justyna Gradoń w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii solista.
- III m. Karolina Lisek w I Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w kategorii solista.
- III m. Agnieszka Lameńska w konkursie literackim SMS „W pogoni za refleksją”.
- II m. Bartosz Botko, Patrycja Grajca, Agnieszka Lameńska w I powiatowym konkursie „Co wiesz o Samorządzie Terytorialnym i Radzie Gminy”.
- II m. zespół „Bravissimo” w X Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Woźniki 2008.
- I m. Karolina Przygodzka w V Regionalnym Konkursie Językoznawczym.
- I m. Agnieszka Lameńska, Mateusz Mańko w I Powiatowym Konkursie „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
- III m. Magdalena Sroka w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
- Aleksandra Olbrych laureat XIV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
- Wyróżnienie Karolina Kowacka w Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytatorskiej.
- Wyróżnienie Agnieszka Lameńska w II Powiatowym Konkursie Literackim z cyklu „Dar słowa i radość tworzenia”.
- Wyróżnienie Izabela Figzał w XX Regionalnym Konkursie Recytatorskim.
- Wyróżnienie Ewelina Niciejska w XX Regionalnym Konkursie Recytatorskim.
- Wyróżnienie Agnieszka Krygier w V Regionalnym Konkursie Językoznawczym.
- Wyróżnienie Agata Skórska w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o AIDS Pt. „Żyję bez ryzyka”.
- Wyróżnienie Adrian Orłowski w Międzygimnazjalnym Konkursie Fotograficznym „Wakacje 2007”.
- Wyróżnienie Jakub Musiał w Międzygimnazjalnym Konkursie Fotograficznym „Wakacje 2007”.
- Wyróżnienie Monika Zimoch w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
- Wyróżnienie Agnieszka Krygier w Konkursie Polonistycznym dla Gimnazjów „Wiem, co czytam”.
- Wyróżnienie Izabela Figzał w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Rodzinne klimaty”.
- Wyróżnienie Justyna Gradoń w Regionalnym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna".
- Wyróżnienie Patryk Kępa w Powiatowym Konkursie Informatycznym na najlepszą prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.
Osiągnięcia sportowe:
- II m. w BIEGU ULICZNYM ”ZŁOTA MILA” CZĘSTOCHOWY
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
- VII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY W PŁYWANIU – dziewczęta i chłopcy
- VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
- I m. RAJD NA ORIENTACJE – dziewczęta
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce - chłopcy
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie - chłopcy
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie - dziewczęta
- VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
- VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce ręcznej - dziewczęta
- III m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. - dziewczęta
- V m. WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA MŁODZIEŻY zawody rejonowe – L.A. dziewczęta
- V m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. - chłopcy
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym - dziewczęta
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym - chłopcy
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w badmintonie – dziewczęta i chłopcy
- V m, MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce plażowej - dziewczęta
- III m. CHEERLEADERS POWIAT - mała i duża formacja
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Joanna Smolarczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Mateusz Mańko bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
- I miejsce Adrian Stępień w powiatowym konkursie „Polska Piastów”.
- II miejsce Marlena Jasak w V konkursie wiedzy o Częstochowie „Znam moje miasto”.
- III miejsce Michał Kasprzak w V konkursie wiedzy o Częstochowie „Znam moje miasto”.
- I miejsce Katarzyna Świderek w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- II miejsce Magdalena Bernacka w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- III m. Sebastian Minkiewicz w IV międzypowiatowym konkursie astronomicznym URANIA.
- II m. Krzysztof Zymek w konkursie na felieton „Szkolne klimaty”.
- III m. Martyna Kowalczyk w konkursie na felieton „Szkolne klimaty”.
- II m. zespół wokalno-instrumantalny „Bravissimo” w eliminacjach rejonowych XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych.
- III miejsce zespół „Bravissimo” w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.
- I m. Karolina Kowacka w konkursie literackim organizowanym w ramach kampanii społecznej Pola Nadziei 2007.
- I m. Bartosz Botko w konkursie recytatorskim podczas IV Diecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci na Jasnej Górze.
- I m. Karolina Kowacka w konkursie literackim „Daj dłoń!”.
- III m. dla Gimnazjum nr 12 w II Powiatowym Konkursie Ekologicznym.
- II m. Agnieszka Lameńska w konkursie plastycznym „Miejsce spotkania z Matejką i jego twórczością”.
- III m. Agnieszka Kokot w konkursie plastycznym „Miejsce spotkania z Matejką i jego twórczością”.
- I m. Agnieszka Krygier w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
- II m. Adrian Orłowski w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
- III m. Julia Strojec w konkursie plastycznym „Exlibris Biblioteki Publicznej w Częstochowie”.
- I miejsce Joanna Langier w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- II miejsce Wojciech Karoń w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- III miejsce Izabela Grządziel w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- III m. dla Gimnazjum nr 12 w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki uzależnień tytoniu.
- 13 lokata w kraju, 41 lokata międzynarodowa Mateusz Mańko w konkursie matematycznym Geniusz Logicus.
- 56 lokata w kraju, 208 lokata międzynarodowa Marta Tyrka w konkursie matematycznym Geniusz Logicus.
- Joanna Smolarczyk Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy.
- Wyróżnienie Robert Marciniak w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Różne odcienie wody”.
- Wyróżnienie Paulina Warzecka w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Europejskiej.
- Wyróżnienie Karolina Kowacka w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Europejskiej.
- Wyróżnienie Martyna Kowalczyk w V Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”.
- Wyróżnienie Olga Dankowiakowska w II Powiatowym Konkursie Wiedzy NT. Uzależnień oraz innych zagrożeń w XXI w. „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”.
- Wyróżnienie dla redakcji gazety „Cela 12” w IX Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych.
- Wyróżnienie Paweł Łubianka w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
- Wyróżnienie Joanna Smolarczyk w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
- Wyróżnienie Łukasz Kazakin w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
- Wyróżnienie Patryk Kępa w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- Wyróżnienie Justyna Gradoń w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- Wyróżnienie Bartek Marciniak w konkursie plastycznym pt. „Bohater ulubionej bajki”.
- Wyróżnienie Marta Sroka w II edycji powiatowego konkursu informatycznego na najładniejszą prezentację multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.
Osiągnięcia sportowe:
- II m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - dziewczęta
- IX m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - chłopcy
- VI m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - dziewczęta
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
- IV m. w BIEGU ULICZNYM „ZŁOTAMILA”
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce - chłopcy
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce ręcznej - chłopcy
- IX m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie - dziewczęta
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie - chłopcy
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym - dziewczęta
- I m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. - dziewczęta
- II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w L.A. - chłopcy
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym chłopcy
- Współzawodnictwo sportowe III m. – dziewczęta; VI m. - chłopcy
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Agnieszka Krzypkowska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Anna Nabiałek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- Martyna Mazur finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
- I miejsce Maria Kania w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Święta miłości kochanej ojczyzny”.
- II równorzędne miejsce Agnieszka Nowakowska w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim TPD „O czym śpiewa wiatr, o czym szumią drzewa”.
- I miejsce Daria Będkowska w Powiatowym Konkursie wiedzy o AIDS „Żyję bez ryzyka”.
- I miejsce Natalia Di-Giusto, Natalia Di-Giusto, Joanna Smolarczyk w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS„Żyję bez ryzyka” – przygotowanie prezentacji multimedialnej.
- I miejsce Daria Zychowicz w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim „Bohater naszych czasów”.
- III miejsce Stefania Szymonik, Agnieszka Dziubka, Karolina Sapota w Międzygimnazjalnym Konkursie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – czyli wszystko o zasadach savoir-vivre’u.
- I miejsce Monika Łebek w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o literaturze i Teorii Literatury.
- II miejsce Monika Łebek w Międzygimnazjalnym Konkursie Gramatycznym.
- III miejsce Daria Kostrzewska w konkursie na utwór literacki „Częstochowa to dobre miasto”.
- III miejsce Paulina Bajorek w Powiatowym Konkursie Poetyckim na wiersz pt. „To dla Ciebie, Mamo”.
- II miejsce Julita Bryndza w konkursie wiedzy o Częstochowie.
- I miejsce Marek Paczkowski w konkursie wiedzy o Częstochowie.
Osiągnięcia sportowe:
- I m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- I m. HALOWE MISTRZOSTWA w la – dziewczęta
- I m. HALOWE MISTRZOSTWA w la – chłopcy
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
- III m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
- VI m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
- VI m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – chłopcy
- Im. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w la. – dziewczęta
- II m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewcząt
- I m. w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w koszykówce – dziewcząt
- III m. w FINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w koszykówce – dziewcząt
- IV m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w la – chłopcy
- VI m. w FINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w LA. – zawody drużynowe – dziewczęta HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA
- V m. w BIEGU ULICZNYM „ZŁOTA MILA”
- III m. w sztafecie mieszanej 5x600 „ZŁOTA MILA”
- I m. – dziewczęta ; VII m. chłopcy – Współzawodnictwo sportowe
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Michał Kot laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- Anna Smolarczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- Barbara Świerczek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii .
- Michał Kot laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Barbara Świerczek laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
- Barbara Świerczek finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Anna Smolarczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Anna Smolarczyk finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.
- Michał Kot finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.
- I miejsce Nina Janicka w Międzygimnazjalnym Konkursie języka niemieckiego „Deutsch macht spass”.
- I miejsce Dominika Kozłowska, Elżbieta Szymonik, Aleksandra Gawin, Marta Syguda, Wojciech Bednarczyk w II Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Sztuce Europejskiej.
- II miejsce Marcin Krykwiński w kategorii – gimnazja XVI Konkurs Twórczości Informatycznej.
- III miejsce Daria Zychowicz, Anna Bajer w III Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną „Czy w mojej miejscowości znajdują się miejsca, które należy objąć ochroną?”.
- I miejsce Maria Kania w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Ach, tworzyć, tworzyć…”.
- I miejsce Maria Kania w II Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Odszedł… - lecz żyje wśród nas” Poezja Czesława Miłosza.
- II miejsce Hubert Chróścicki w III Międzygimnazjalnym Konkursie na Kartkę Walentynkową pod hasłem: „Miłość, przyjaźń i tolerancja w Europie.
- II miejsce Gimnazjum nr 12 w VI Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ochrona Gleb”.
- I miejsce Anna Sanecka w VI Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ochrona Gleb”.
- Laureat konkursu gimnazjalnego „Matematyka w praktyce” Janusz Nowak.
- Laureat Ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego „FOX” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Monika Łebek.
Osiągnięcia sportowe:
- X m. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJ. ŚLĄSKIEGO w la. – chłopcy
- I m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w sztafetowych biegach przełajowych – dziewczęta
- I m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- IX m. w WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM w biegach przełajowych – dziewczęta
- I m. w BIEGU ULICZNYM „ZŁOTA MILA”
- I m . sztafecie mieszanej 5x600 „ZŁOTA MILA”
- VII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
- X m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w pływaniu – dziewczęta i chłopcy
- VI m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w sztafetowych biegach przełajowych – chłopcy
- II m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w la. – dziewczęta
- II m. MISTRZOSTWA REGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO w la. – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewcząt
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
- I m. MISTRZOSTWA REGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO w la – chłopcy
- I m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w la – chłopcy
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY piłce ręcznej- chłopcy
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w tenisie stołowym – chłopcy
- II m. w III MITINGU „ SZYBCIEJ DALEJ WYŻEJ” – dziewczęta i chłopcy
- I m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY – dziewczęta
- II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY – chłopcy
- II m. REGIONALNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA w la. – dziewczęta
- III m. REGIONALNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA w la – chłopcy
- I m. – dziewczęta ; VI m. – chłopcy – Współzawodnictwo sportowe
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Aleksandra Psonka laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
- Anna Smolarczyk dyplom laureata VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
- Joanna Flis dyplom laureata X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
- V miejsce Bartłomiej Ordon, Katarzyna Jurga w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego.
- II miejsce Maciej Grzybek w kategorii Programy Komputerowe XV Konkurs Twórczości Informatycznej i Radioamatorskiej.
- III miejsce Katarzyna Radłowska w kategorii Dydaktyczne Strony Internetowe XV Konkurs Twórczości Informatycznej i Radioamatorskiej.
- I miejsce Wojciech Bednarczyk, Olga Gawin, Dominika Kozłowska, Marta Syguda, Ela Szymonik w zespołowym Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy z Historii Sztuki.
- III miejsce Daria Będkowska, Aleksandra Czajka, Łukasz Czyżewski w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Czy znasz mity greckie?”
- II miejsce Maria Kania w Miejskim Recytatorskim Konkursie Mickiewiczowskim.
- II miejsce Maria Bobowska w konkursie „Pokolenie Kolumbów – Żołnierze Szarych Szeregów i Armii Krajowej”.
- III miejsce Karolina Aboud, Ela Szymonik, Ela Wszendybył w Biologicznym Konkursie Wiedzy o AIDS.
- Alfik humanistyczny Ela Mazurek I miejsce w województwie II miejsce w kraju; Marek Czapliński I miejsce w województwie IX miejsce w kraju.
- Laureat etapu wojewódzkiego XII edycji konkursu „Europa w szkole” pod hasłem „Rozumienie Europy przez kulturę i sport” Maria Bobowska za pracę informatyczną
Osiągnięcia sportowe:
- II m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- II m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
- VII m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – w szachach chłopcy
- IV m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – w szachach dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
- II m. w BIEGU ULICZNYM „ZŁOTA MILA”
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce ręcznej dziewczęta
- I m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- VI m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w tenisie stołowym dziewczęta
- IV m. REJONOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w pływaniu dziewczęta
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY – w sztafecie pływackiej dziewczęta
- IX . MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w pływaniu chłopcy
- XI m. FINAŁ WOJEWÓDZKI sztafetowych biegów przełajowych – dziewczęta
- I m. HALOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la – dziewczęta
- IV m. HALOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la – chłopcy
- II m. w MITINGU „SZYBCIEJ DALEJ WYŻEJ –dziewczęta
- II m. w MITINGU „SZYBCIEJ DALEJ WYŻEJ – chłopcy
- III m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w koszykówce –chłopcy
- I m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la. – dziewczęta
- II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la – chłopcy
- V m. MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w siatkówce – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
- I m. – dziewczęta ; VI m. – chłopcy – Współzawodnictwo sportowe
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Tomasz Świerczek finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.
- Tomasz Świerczek finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
- II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Sztuce.
- I miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych Szkól Gimnazjalnych.
- II miejsce Łukasz Popławski w kategorii Prezentacje Dydaktyczne XIV Konkurs Twórczości Informatycznej i Radioamatorskiej.
- I miejsce Dagmara Pietrzak w Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
- III miejsce Aleksandra Psonka w Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
- III miejsce Katarzyna Mazik w Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
- II miejsce Piotr Pluta, Damian Kleszczewski, Anna Janiszewska w I Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Sztuce.
- I miejsce w III Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych Szkół Gimnazjum.
- III miejsce Michał Kot w konkursie historycznym „Polska Piastów”.
- Laureaci Konkursu Gimnazjalnego „Matematyka w praktyce” I miejsce Anna Smolarczyk; II miejsce Michał Kot
Osiągnięcia sportowe:
- VII m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- V m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – chłopcy
- III m. BIEG ULICZNY „ZŁOTA MILA” drużynowo w kat. SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
- Im. HALOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la – dziewczęta
- III m. HALOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la – chłopcy
- I m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewcząt
- II m. w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w koszykówce – dziewcząt
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY piłce nożnej – dziewczęta
- II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w la. – dziewczęta i chłopcy
- II m. DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU w la. – dziewczęta i chłopcy
- II m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – chłopcy
- II m. dziewczęta IV m.; chłopcy – Współzawodnictwo sportowe
Osiągnięcia naukowe i artystyczne:
- Anna Jura finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- III miejsce Łukasz Ziębacz w XIII Konkursie Twórczości Informatycznej i Radioamatorskiej.
- II miejsce Tomasz Świerczek w Międzygimnazjalnym Konkursie „Fizyka wokół nas”.
- I miejsce Maciej Połcik w XIII Konkursie Twórczości Informatycznej i Radioamatorskiej.
- III miejsce Kamila Więzowska w „Olimpiadzie wiedzy o AIDS”.
- IV miejsce Justyna Nocoń w I Międzygimnazjalnym Konkursie Gramatyki Języka Angielskiego „Grammar Master”.
- I miejsce Marta Mazurek w III Miejskim Konkursie „Gimnazjalny Mistrz Ortografii”.
Osiągnięcia sportowe:
- VI m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w la. drużyna chłopców
- III m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w la. drużyna dziewcząt
- VI m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce ręcznej chłopców
- II m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ HALOWE MISTRZOSTWA w LA dziewczęta
- I m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ HALOWE MISTRZOSTWA w LA chłopcy
- VII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – dziewczęta
- XIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w siatkówce – chłopcy
- IX m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w piłce nożnej – chłopcy
- VI m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY piłce ręcznej – chłopcy
- XII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – chłopcy
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w koszykówce – dziewczęta
- II m. W I MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU koszykówki dziewcząt
- III m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ drużynowe zawody w la dziewcząt
- II m. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – dziewczęta
- III m. BIEG ULICZNY „ZŁOTA MILA”
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w pływaniu – chłopcy
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w pływaniu – dziewczęta
- III m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – chłopcy
- VIII m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY łyżwiarstwo szybkie – dziewczęta
- V m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – chłopcy
- IV m. MISTRZOSTWA CZĘSTOCHOWY w dwuboju nowoczesnym – dziewczęta
- II m. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO UKS w la – dziewczęta
- I m. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO UKS w la – chłopcy
- V m. dziewczęta ; V chłopcy – Współzawodnictwo sportowe
Osiągnięcia sportowe:
- Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej – I miejsce chłopcy
- Drużynowe Mistrzostwa w LA – II miejsce dziewczęta w zawodach regionalnych
- Drużynowe Mistrzostwa w LA – II miejsce chłopcy w zawodach regionalnych
- Międzynarodowy Bieg Uliczny-1500m w Pforzheim – II miejsce Marta Królikowska
- „Złota Mila – Częstochowy” – I miejsce chłopcy w punktacji ogólnej (zawody miejskie)
- Mistrzostwa Częstochowy w piłce nożnej – I miejsce chłopcy
- Turniej Grand Prix Częstochowy w szachach – I miejsce indywidualnie Piotr Bogunia
- Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w LA – Hala – I miejsce dziewczęta
- Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w LA – Hala – I miejsce chłopcy
- Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w LA – I miejsce dziewczęta
- Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w LA – II miejsce chłopcy
- „Sztafeta Olimpijska” – II miejsce chłopcy
- III miejsce dziewczęta-18. Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w szachach
- Mistrzostwa Częstochowy w pływaniu – IV miejsce chłopcy
- Mistrzostwa Częstochowy w jeździe szybkiej na lodzie – IV miejsce chłopcy
- Mistrzostwa Częstochowy w piłce koszykowej – IV miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w pływaniu – V miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w piłce koszykowej – V miejsce chłopcy
- Mistrzostwa Częstochowy w tenisie stołowym – V miejsce chłopcy
- V miejsce chłopcy-27. Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w szachach
- Mistrzostwa Częstochowy w jeździe szybkiej na lodzie – VI miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w piłce siatkowej – VI miejsce dziewczęta
- Konkurs „Na Olimpijskim Szlaku” – VIII miejsce
Osiągnięcia sportowe:
- Mistrzostwa Częstochowy w jeździe szybkiej na lodzie – I miejsce chłopcy
- Sztafetowe Biegi Przełajowe –II miejsce dziewcząt w zawodach regionalnych
- Mistrzostwa Częstochowy w koszykówce – II miejsce chłopcy
- Międzyszkolny konkurs – Reklama Antynikotynowa – II i III miejsce
- Mistrzostwa Częstochowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych – III miejsce chłopcy
- Piłka Nożna – III miejsce chłopcy w zawodach miejskich
- Indywidualne Mistrzostwa w LA – Hala – III miejsce dziewczęta w zawodach miejskich
- Mistrzostwa Częstochowy w jeździe szybkiej na lodzie – IV miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych – IV miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce – V miejsce dziewczęta
- Mistrzostwa Częstochowy w koszykówce dziewcząt – V miejsce dziewczęta
Rekordy Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie w Lekkiej Atletyce
Dziewczęta
Wiek |
Dyscyplina |
Imię i nazwisko |
Wynik |
Rok ustanowienia rekordu |
|
||||
14 lat |
60 m |
Monika Małecka |
8,40s |
2005 styczeń |
|
|
|
|
|
15 lat |
60 m |
Monika Małecka |
8,40s |
2005 styczeń |
|
|
|
|
|
16 lat |
60 m |
Monika Małecka |
8,40s |
2005 styczeń |
|
||||
14 lat |
100m |
Monika Małecka |
13,09s |
2004 kwiecień |
|
|
|
|
|
15 lat |
100m |
Monika Małecka |
13,08s |
2005 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
100m |
Monika Małecka |
13,08s |
2005 maj |
|
||||
14 lat |
300m |
Monika Małecka |
43,59s |
2004 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
300m |
Monika Małecka |
43,54s |
2005 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
300m |
Monika Małecka |
43,54s |
2005 maj |
|
||||
14 lat |
600m |
Mariola Wawrzak |
1;41,23s |
2002 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
600m |
Mariola Wawrzak |
1;41,23s |
2002 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
600m |
Mariola Wawrzak |
1;38,64s |
2004 maj |
|
||||
14 lat |
skok w dal |
Arleta Respondek |
4,05m |
2004 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
skok w dal |
Arleta Respondek |
4,05m |
2004 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
skok w dal |
Arleta Respondek |
4,05m |
2004 maj |
|
||||
14 lat |
skok wzwyż |
Agnieszka Dreksler |
135cm |
2004 maj |
|
|
Anna Łapaj |
140cm |
2008 maj |
15 lat |
skok wzwyż |
Agnieszka Dreksler |
140cm |
2005 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
skok wzwyż |
Agnieszka Dreksler |
140cm |
2006 maj |
|
|
Arleta Respondek |
140cm |
2006 maj |
|
||||
14 lat |
pchnięcie kulą |
Magdalena Jarecka |
8,28m |
2006 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
pchnięcie kulą |
Magdalena Jarecka |
8,28m |
2006 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
pchnięcie kulą |
Magdalena Jarecka |
8,28m |
2006 maj |
|
||||
14 lat |
rzut oszczepem |
Agata Zielińska |
28,35m |
2002 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
rzut oszczepem |
Agata Zielińska |
28,35m |
2002 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
rzut oszczepem |
Agata Zielińska |
28,35m |
2002 maj |
|
||||
16 lat |
trójskok |
Ewa Wszendybył |
6,70m |
2005 styczeń |
Chłopcy
Wiek |
Dyscyplina |
Imię i nazwisko |
Wynik |
Rok ustanowienia rekordu |
|
||||
14 lat |
60 m |
Piotr Janic |
7,36s |
2004 grudzień |
|
|
|
|
|
15 lat |
60 m |
Piotr Janic |
7,33s |
2005 grudzień |
|
|
|
|
|
16 lat |
60 m |
Piotr Janic |
7,33s |
2006 styczeń |
|
||||
14 lat |
100m |
Piotr Janic |
11,72s |
2004 wrzesień |
|
|
|
|
|
15 lat |
100m |
Piotr Janic |
11,42s |
2005 wrzesień |
|
|
|
|
|
16 lat |
100m |
Adam Dąbrowski |
11,64s |
2001 maj |
|
|
Piotr Janic |
11,19s |
2006 maj |
|
||||
14 lat |
300m |
Piotr Janic |
38,59s |
2004 wrzesień |
|
|
|
|
|
15 lat |
300m |
Przemysław Nabiałek |
38,36s |
2001 wrzesień |
|
|
Konrad Puczyński |
38,36s |
2002 wrzesień |
16 lat |
300m |
Przemysław Nabiałek |
37,34s |
2002 kwiecień |
|
||||
14 lat |
1000m |
Maciej Mukaj |
3;05,52 |
2003 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
1000m |
Maciej Mukaj |
3;05,52 |
2003 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
1000m |
Paweł Juszczyk |
2;59,80 |
2004 maj |
|
||||
14 lat |
skok w dal |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 lat |
skok w dal |
Bartosz Winczek |
5,13m |
2004 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
skok w dal |
Bartosz Winczek |
5,53m |
2005 maj |
|
||||
14 lat |
skok wzwyż |
Mateusz Gonera |
145cm |
2005 maj |
|
|
|
|
|
15 lat |
skok wzwyż |
Łukasz Uznański |
160cm |
2006 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
skok wzwyż |
Damina Nagiel |
165cm |
2007 maj |
|
||||
14 lat |
pchnięcie kulą |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 lat |
pchnięcie kulą |
Łukasz Cierpiał |
8,30m |
2004 maj |
|
|
|
|
|
16 lat |
pchnięcie kulą |
Dariusz Pawełczak |
12,10m |
2004 maj |
|
||||
14 lat |
trójskok |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 lat |
trójskok |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 lat |
trójskok |
Kamil Kasztelan |
7,40m |
2004 styczeń |
|
||||
16 lat |
rzut piłką lekarską |
Artur Kruk |
11,30m |
2004 styczeń |
„Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym.”
Janusz Korczak
Co roku Rada Pedagogiczna biorąc pod uwagę szczególne osiągnięcia na terenie Szkoły, poza Szkołą, pracę społeczną i wyróżniającą postawę koleżeńską, przyznaje uczniowi naszego gimnazjum "Nagrodę Tęczową".
Dotychczasowi laureaci:
2003/2004
Anna Dobrakowska
~~*~~
2005/2006
klasa 2a
~~*~~
2006/2007
Ewelina Młoda
Krzysztof Zymek
~~*~~
2007/2008
Patryk Kępa
~~*~~
2008/2009
Agnieszka Lameńska
~~*~~
2009/2010
Izabela Markowska
~~*~~
2010/2011
Andrzej Zbrojkiewicz
~~*~~
2011/2012
Monika Cudak
~~*~~
2012/2013
Aleksandra Michalak