All for Joomla All for Webmasters
W dniu 16.06.2016 r. grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbywały się dwudniowe zawody strażaków, których organizatorami byli: Komendant Główny Straży Pożarnej, CS PSP w Częstochowie oraz Urząd Miasta w Częstochowie.
W zawodach udział wzięły drużyny 16 reprezentacji wojewódzkich oraz 4 szkół pożarniczych, w tym CS PSP w Częstochowie.
Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka jako element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania jego zawodowych zadań.
W czasie trwania mistrzostw rywalizacja między zawodnikami odbywała się w 4 konkurencjach:
- pożarniczy tor przeszkód - konkurencja polegająca na przebiegnięciu 100 m i równoczesnym pokonaniu 2 m  ściany, pokonaniu równoważni i rozwinięciu oraz podłączeniu 2 odcinków węża pożarniczego W52, a jego końcówki do prądownicy.
Obserwowany przez naszych uczniów tor przeszkód wygrał zawodnik z województwa opolskiego z czasem 16,50 sek., co wzbudziło wielki podziw uczniów dla sprawności strażaków,
- wspinanie na III piętro przy użyciu drabiny hakowej,
- sztafeta 4x100 m z przeszkodami,
- ćwiczenie bojowe 7 osobowych drużyn strażackich.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła reprezentacja województwa mazowieckiego.
Podczas przerw nasi uczniowie zwiedzili teren centrum szkolenia zapoznając się z budową i technicznymi rozwiązaniami niektórych pojazdów samochodowych, tramwajów oraz samolotów, dokonali przejażdżki kładem po terenie szkoły pożarniczej oraz spróbowali swoich możliwości podczas symulowanej resuscytacji poszkodowanego. Ponadto uczniowie zostali poczęstowani przez kadetów szkoły popcornem, watą cukrową i lizakami.
Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły, mając w swojej wyobraźni wielki wysiłek wszystkich strażaków w ratowaniu życia i udzielaniu pomocy ludziom w trudnych sytuacjach.

Back to top