All for Joomla All for Webmasters

W dniach 9-10 grudnia 2016 r. 120 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 12 wzięło udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności TAK POMAGAM organizowanej przez Caritas Polska.

W sklepach biorących udział w zbiórce żywności wolontariusze rozwiesili plakaty informujące o akcji Caritas, rozdawali ulotki i dyżurowali przy koszach w godzinach 10:00 – 19:00 w piątek i 10:00 – 19:00 w sobotę. Bożonarodzeniowa zbiórka żywności przez nasz wolontariat SCK prowadzona była w punktach handlowych sieci sklepów: Biedronka, Kaufland, Netia, SDH Megasam.

Jak przekazała nam Caritas Diecezji Częstochowskiej zebrana żywność zostanie przekazana przed Świętami Bożego Narodzenia najbiedniejszym rodzinom i osobom samotnym z terenu diecezji, dzieciom ze świetlic i domów samotnej Matki. Zostanie również wykorzystana do przygotowania posiłków w jadłodajniach przy Caritas.

Caritas dziękuję Dyrekcji Szkoły za umożliwienie uczniom posługi podczas akcji charytatywnej, jak również każdemu wolontariuszowi za poświęcony czas i okazane serce.

s. Karoliana

Back to top